RSS feed for aviflax
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Menashe

Menashe

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Job

On the Job

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bethlehem

Bethlehem

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry