Sort by
  • Oh Belinda

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Don't Leave

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • My Policeman

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Hanging Sun

    ★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★

  • Joyride

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Gladbeck: The Hostage Crisis

    ★★★

  • Le Pupille

    ★★★★

  • Close

    ★★★½

  • Leila's Brothers

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Sick of Myself

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★½

  • Corsage

    ★★★★

  • EO

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • In Good Hands

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★

  • To Leslie

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Bergen

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★½

  • Utama

    ★★★½

  • Klondike

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Love Me Instead

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½