Sort by

avokedi has logged 34 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
An Education

An Education

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Fearless Coward

Fearless Coward

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Koltuk Belası

Koltuk Belası

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Polizei

Polizei

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aaahh Belinda

Aaahh Belinda

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokatçı

Tokatçı

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Remedy

Remedy

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Serseriler Kralı

Serseriler Kralı

1967
×
★★★
Edit this entry  
19
Şaka ile Karışık

Şaka ile Karışık

1965
×
★★★
Edit this entry  
17
Oh, Beautiful Istanbul

Oh, Beautiful Istanbul

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
05
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Edit this entry