RSS feed for Brent
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night School

Night School

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quincy

Quincy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Future World

Future World

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Most Unknown

The Most Unknown

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Road Movie

The Road Movie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry