Sort by

Brent has logged 183 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 2nd

The 2nd

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Torn from Innocence

Torn from Innocence

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come Play

Come Play

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Plot Against The President

The Plot Against The President

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Z

Z

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Read the review Edit this entry