• The Guilty

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Survivor's Guilt

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

  • Siberia

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Daughter

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience