Sort by

Mitchell has logged 30 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cyrano

Cyrano

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Take and Run

Take and Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dress

The Dress

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
On My Mind

On My Mind

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry