• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Whole Truth

    ★★½

  • A House on the Bayou

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • The Banishing

    ★★★★½

  • The Boy Behind The Door

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Impetigore

    ★★★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Metamorphosis

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★★

  • The Wolf Hour

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • High Life

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Satan's Slaves

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★½

  • Sadako vs. Kayako

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Before I Wake

    ★★½

  • Creepy

    ★★★½

  • Horace and Pete

    ★★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★