awayspa has logged 20 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Q

Q

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sect

The Sect

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Piranha

Piranha

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry