• In The Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • The Holiday Movies that made us

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Nomadland

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Home Movie: The Princess Bride

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

  • Buster Business

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • For Here

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Replicas

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★