Sort by

Adam has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Blue Planet

The Blue Planet

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry