• Locked Down

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Arena

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • El Angel

    ★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Rafiki

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Lizzie

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • L. Cohen

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½