• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★

  • Belle

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Freaky

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Wrong Missy

    ½

  • TFW No GF

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Castle in the Ground

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Shaft

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Low Tide

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • After

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Prodigy