Sort by

Jeremy Jahns has logged 44 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taken

Taken

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Capone

Capone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry