Sort by
  • Love & Death

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Blue's Big City Adventure

    ★★★

  • Black Adam

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Andrew Schulz: Infamous

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lilith & Eve

  • Lightyear

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★★½

  • Rhett and Link’s Night of Terror

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★