Sort by

Ian has logged 127 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Maz Jobrani: Immigrant

Maz Jobrani: Immigrant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Precious Pupp

Precious Pupp

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Room on the Broom

Room on the Broom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Of Human Bondage

Of Human Bondage

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Babe

Babe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wishing Stairs

Wishing Stairs

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Memorias de un hombre en pijama

Memorias de un hombre en pijama

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Champions

Champions

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry