Ian has logged 268 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Star

The Star

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beyoncé: Self-Titled

Beyoncé: Self-Titled

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BEYONCÉ

BEYONCÉ

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Take Me for a Ride

Take Me for a Ride

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Epic

Epic

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freddie Steps Out

Freddie Steps Out

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High School Hero

High School Hero

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Junior Prom

Junior Prom

1946
×
★★
Read the review Edit this entry