Sort by
  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • We Want the Airwaves

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • Bitter Taste of Ginger

  • The Falconer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Boblo Boats: A Detroit Ferry Tale

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★★

  • Hard Shell, Soft Shell

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Queen of Glory

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • To Olivia

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Bright Side

    ★★½

  • Black Box

    ★★★

  • The Rose Maker

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Map of Latin American Dreams

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Fabiu

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Whistlers

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Range Runners

    ★★★½

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½