• Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Mandy

    ★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★

  • Budapest Noir

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★½

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Zama

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Don't Come Back from the Moon

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Megan Leavey

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • In the Fade

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Western

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★

  • The Keepers

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Jawbone

    ★★★½

  • Small Town Crime

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • November

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Marx Brothers: Hollywood's Kings of Chaos

    ★★★★

  • Gold Star

    ★★★½

  • Long Live The King

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • The Night Of

    ★★★★

  • Anthropoid

    ★★★★

  • Beyond the Gates

    ★★½

  • Elle

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Loving

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½