RSS feed for Andrew

Andrew has logged 125 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Pope Francis: A Man of His Word

Pope Francis: A Man of His Word

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Mountain

Mountain

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night of the Virgin

The Night of the Virgin

2016
×
Edit this entry  
14
Ocean's 8

Ocean's 8

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Becks

Becks

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gospel According to André

The Gospel According to André

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Like Me

Like Me

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
They Remain

They Remain

2018
×
Read prior review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Feral

Feral

2017
×
Read prior review Edit this entry  
30
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sequence Break

Sequence Break

2017
×
Read prior review Edit this entry  
24
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read prior review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Cargo

Cargo

2017
×
Read prior review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Noonday Witch

The Noonday Witch

2016
×
Read prior review Edit this entry  
15
Beirut

Beirut

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Delirium

Delirium

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Pandas

Pandas

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Deep Red

Deep Red

1975
×
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
Read prior review Edit this entry  
07
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Family Blood

Family Blood

2018
×
Read prior review Edit this entry  
04
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Psychopaths

Psychopaths

2017
×
Edit this entry  
01
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
Edit this entry  
26
Downrange

Downrange

2017
×
Read prior review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2018
×
Edit this entry  
21
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
Edit this entry  
20
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
20
Summer in the Forest

Summer in the Forest

2017
×
Edit this entry