RSS feed for Andrew

Andrew has logged 22 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Itzhak

Itzhak

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King

The King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
Read prior review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
13
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read prior review Edit this entry  
06
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Edit this entry