• Knocking

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★

  • Mama

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • My Brain is Screaming to Rest

  • Tenet

    ★★★

  • Little Brother

  • DHARMA

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

  • The Rental

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Wind in the Trees

  • LA Originals

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Mulan

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • 20:20 The ending of a new year

  • Underwater

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Eli

  • Wisdom Tooth

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Corporate Monster

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Wet Season

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • Hustlers

    ★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Grandma about Grandpa

  • Weathering with You

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

  • Anima

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Alien: Specimen

    ★★★