RSS feed for Per Axel Hagne
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★
Edit this entry  
28
Womb

Womb

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Louis Theroux: Dark States

Louis Theroux: Dark States

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★
Edit this entry  
15
LA Originals

LA Originals

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★
Edit this entry  
06
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★
Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
Rabid

Rabid

1977
×
★★
Edit this entry  
21
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1986
×
★★
Edit this entry  
21
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
The Admiral: Roaring Currents

The Admiral: Roaring Currents

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Little Brother

Little Brother

2020
×
Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★
Edit this entry  
07
The American Dreamer

The American Dreamer

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shaking Tokyo

Shaking Tokyo

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Kursk

Kursk

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Koursk: Un sous-marin en eaux troubles

Koursk: Un sous-marin en eaux troubles

2004
×
★★
Edit this entry  
22
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
21

21

2008
×
★★
Edit this entry  
20
U-571

U-571

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★
Edit this entry  
20
Two

Two

1965
×
★★★★
Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Strange Trip

Long Strange Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★
Edit this entry