Per Axel Hagne has logged 273 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Great Happiness Space: Tale of an Osaka Love Thief

The Great Happiness Space: Tale of an Osaka Love Thief

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★
Edit this entry  
17
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
Heaven Is a Traffic Jam on the 405

Heaven Is a Traffic Jam on the 405

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
14
...No Lies

...No Lies

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cocoon

Cocoon

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Heart of Glass

Heart of Glass

1976
×
★★★
Edit this entry  
12
What Is It?

What Is It?

2005
×
Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stuff

Stuff

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Edit this entry  
31
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry