• Mank

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Unorthodox

  • Unabomber: In His Own Words

  • Malmkrog

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Grandma about Grandpa

  • Männen och Bergman

  • Midsommar

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Lux Æterna

  • Josefin Nilsson - Love Me for Who I Am

  • The Beach Bum

  • I'll Be Gone

  • Marianne & Leonard: Words of Love

  • Det slutna sällskapet

  • Feature 136

  • Murder Mountain

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • Suspiria

  • The Other Side of the Wind

  • The Favourite

  • A Swedish Elephant

    ★★★★½

  • Cam

  • We live at night

  • Niandra

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★½

  • The Image Book

  • Ash Is Purest White

  • Border

  • Season of the Devil

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • We Were Three

  • Holiday

  • Mandy

  • Fauve

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Only the Wind Is Heard

  • Daddy's Home 2

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

  • Ingen tid för kärlek

  • Wonder Wheel

  • Blade Runner 2049

  • Unspoken Thoughts

  • Breathe

    ★½

  • Downsizing

    ★★½

  • I Love You, Daddy

  • Who We Are Now

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • Hannah

  • Cardinals

    ★★★

  • Memories Lost and Found

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Where the Shadows Fall

    ★½

  • Reinventing Marvin

  • Brawl in Cell Block 99

  • Battle of the Sexes