Sort by

Will has logged 20 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Between Midnight and Dawn

Between Midnight and Dawn

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
Read the review Edit this entry  
29
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Edit this entry  
26
Convicted

Convicted

1950
×
★★½
Edit this entry  
24
The Naked Civil Servant

The Naked Civil Servant

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Gerry

Gerry

2002
×
Edit this entry  
13
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
Edit this entry  
09
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
City for Conquest

City for Conquest

1940
×
★★½
Edit this entry