Sort by

axxstin has logged 74 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Mother Goose Video Treasury Volume 1

The Mother Goose Video Treasury Volume 1

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slice

Slice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Billy & Mandy's Big Boogey Adventure

Billy & Mandy's Big Boogey Adventure

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Addams Family Reunion

Addams Family Reunion

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Not Cool

Not Cool

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Spirits

High Spirits

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Man on Campus

Dead Man on Campus

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Club Dread

Club Dread

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry