aya has logged 21 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry