• Speak No Evil

    ★½

  • Riotsville, USA

    ★★½

  • La Guerra Civil

    ★★★

  • Shattered

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • South of Heaven

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Benediction

    ★★★½

  • Montana Story

    ★½

  • The Bones

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The King of Laughter

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Il buco

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • The Cathedral

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Hand of God

  • ABBA – Voyage | LIVE

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Madeleine Collins

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Topology of Sirens

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • France

    ★★★½

  • Marx Can Wait

    ★★★

  • Merapi

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★½

  • Deception

    ★★★½

  • Tralala

    ★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Futura

    ★★½

  • The Crusade

    ★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • Medusa

    ★½

  • Three Floors

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • a-ha: The Movie

    ★★½

  • The Tale of King Crab

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Tokyo Revengers

    ★★

  • Stillwater

    ★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • A Radiant Girl

    ½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Train Again

    ★★★½

  • Sycorax

    ★★★½

  • Black Widow

    ½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Star

    ½

  • America: The Motion Picture

    ★★★