Ayeen has logged 477 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bones

The Bones

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
ABBA – Voyage | LIVE

ABBA – Voyage | LIVE

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Ronde

La Ronde

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Le Plaisir

Le Plaisir

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Conversation Piece

Conversation Piece

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Golden Coach

The Golden Coach

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oh, Woe Is Me

Oh, Woe Is Me

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nouvelle Vague

Nouvelle Vague

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Picnic on the Grass

Picnic on the Grass

1959
×
★★★★
Edit this entry  
06
French Cancan

French Cancan

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How Do I Love You?

How Do I Love You?

1966
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Ingeborg Holm

Ingeborg Holm

1913
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Man There Was

A Man There Was

1917
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perdono

Perdono

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lazzarella

Lazzarella

1957
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★
Edit this entry  
16
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★½
Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Troy

Troy

2004
×
★★½
Edit this entry