• Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Miss Americana

  • Underwater

  • Frozen II

  • The King

    ★★★

  • Joker

  • When They See Us

  • Murder Mystery

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Someone Great

  • Badla

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • The Haunting of Hill House

  • Andhadhun

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Sanju

  • Bao

    ★★★★

  • Pad Man

  • Hereditary

  • Colette

  • Ittefaq

  • Death of a Father

    ★★★

  • Secret Superstar

  • The Breadwinner

  • What Happened to Monday

  • Jab Harry Met Sejal

  • Classroom of the Elite

  • The Boss Baby

  • Beauty and the Beast

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Dangal

  • Chutney

    ★★

  • Dear Zindagi

    ★★★

  • Moana

  • The Founder

  • La La Land

  • Ghostbusters

  • Sultan

  • Nerve

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • Me Before You

  • Fan

  • Kapoor & Sons

  • Hush

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Drishyam

    ★★★½

  • Bajrangi Bhaijaan

  • Paper Towns

  • Inside Out

  • Cinderella

  • The Witch

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Love, Rosie

  • Your Lie in April

  • The Theory of Everything

  • Mary Kom

  • The Imitation Game

  • The Fault in Our Stars

  • Highway

    ★★½

  • Sherlock: His Last Vow

  • Sherlock: The Sign of Three