• Things to Do in Denver When You're Dead

    ★½

  • Life Itself

    ★★★★

  • Badlands

    ★★★★

  • Bottle Rocket

    ★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★½

  • Rain Man

    ★★½

  • Mommy

    ★★★½

  • Lord Love a Duck

    ★★★½

  • Stroszek

    ★★★★

  • Unfaithfully Yours

    ★★★★

  • Magnificent Obsession

    ★★★½

  • Last Exit to Brooklyn

    ★★★

  • The Thin Blue Line

    ★★★★

  • Life Is Sweet

    ★★★★

  • Thriller: A Cruel Picture

    ★★★

  • The Savages

    ★★★½

  • The Big Chill

    ★★★