• The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Secret Magic Control Agency

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Rich in Love

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Turning

    ★½

  • Underwater

    ★★★½