ayla has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Awake

Awake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dog Gone Trouble

Dog Gone Trouble

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Secret Magic Control Agency

Secret Magic Control Agency

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry