• Alien Outbreak

    ½

  • Matching Hearts

    ★★

  • Am I Pretty Enough?

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Airplane Mode

    ★★

  • A Fall from Grace

    ½

  • Dolittle

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Game Over

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • 4x4

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The VelociPastor

    ★★★★★

  • Venom

  • Wild Rose

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

  • The Nun

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Luz

    ★★★★★

  • Team Darryl

  • Love per Square Foot

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • It

  • The Feels

    ★★★

  • Team Thor: Part 2

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Message from the King

  • The Distinguished Citizen

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Team Thor

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Forest

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens