Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Stuck Apart

    ★★★★★

  • Leyla Everlasting

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Devil All the Time

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Hater

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Underwater

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • The Platform

  • Anna

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • mid90s

  • Searching

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Who Am I

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Dark Shadows

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★★

  • Easy A

    ★★★★★

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★½

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • Speak

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • The Craft

    ★★½

  • Se7en

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Crush

    ★★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★★