• All Too Well: The Short Film

  • The Immeasurable

  • My Name

    ★★★½

  • Anita

  • Edis Starlight

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★½

  • D.P.

    ★★★★

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Upcoming Summer

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★½

  • You Are My Glory

    ★★★½

  • Midnight

    ★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Move to Heaven

    ★★★★½

  • Four Roads

  • So I Married an Anti-Fan

    ★★★

  • Endless Rain

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Recalled

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Man in Love

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Shangri-La

    ★★★½

  • Vincenzo

    ★★★★

  • Endgame

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • I Missed You

    ★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Stuck Apart

    ★★½

  • A Little Red Flower

    ★★★½

  • Run On

    ★★★★

  • Josée

    ★★★½

  • True Beauty

  • The Hand

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Puparia

  • Find Your Voice

  • Ethos

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Your eyes tell

    ★★

  • Little Big Women

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Private Lives

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Love Is Sweet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Still Processing

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Love You Forever

    ★★★½

  • Threads - Our Tapestry of Love

    ★★★

  • Fall in Love with My Badboy

    ½

  • Theatre: A Love Story

    ★★★½

  • A Choo

  • Girl's Revenge

    ★★

  • #Alive

    ★★½

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Taipei Suicide Story

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • The Last Dance

  • Are We In Love?

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • Mulan