aysenur has logged 300 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Souvenirs and Evocations

Souvenirs and Evocations

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
The 100th Love with You

The 100th Love with You

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Color Me True

Color Me True

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
No Longer Heroine

No Longer Heroine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★★
Edit this entry  
25
No More Love No More Death

No More Love No More Death

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Find Your Voice

Find Your Voice

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Unbalance

Unbalance

2006
×
Edit this entry  
22
Rain Town

Rain Town

2011
×
Edit this entry  
21
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
More than Blue

More than Blue

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Take Me to the Moon

Take Me to the Moon

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Time to Love

Time to Love

1965
×
★★★½
Edit this entry  
15
Papa, Can You Hear Me Sing?

Papa, Can You Hear Me Sing?

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Affair

The Last Affair

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Two Lights: Relumino

Two Lights: Relumino

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nimic

Nimic

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Unforgettable

Unforgettable

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In Public

In Public

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
Song of China

Song of China

1935
×
★★½
Edit this entry  
08
Tri-Star

Tri-Star

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
Edit this entry  
06
Serial Cook

Serial Cook

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Love Under the Sun

Love Under the Sun

2003
×
Edit this entry  
02
Job Hunter

Job Hunter

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lavender

Lavender

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
And I Hate You So

And I Hate You So

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love You Forever

Love You Forever

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gun n' Rose

Gun n' Rose

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
25
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lady of the Dynasty

Lady of the Dynasty

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Main Theme

Main Theme

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beijing, New York

Beijing, New York

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Infernal Affairs III

Infernal Affairs III

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Drowning Love

Drowning Love

2016
×
★★
Edit this entry