aysenur has logged 23 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
With or Without You

With or Without You

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Fool Me

Don't Fool Me

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Dragon in Jail

Dragon in Jail

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Hero

Hero

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thunder

Thunder

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rain

Rain

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Saviour of the Soul

Saviour of the Soul

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost and Found

Lost and Found

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Six

Mr. Six

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry