RSS feed for amy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Yearbook

Yearbook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Tall Guy

The Tall Guy

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Izzie's Way Home

Izzie's Way Home

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry  
12
cat city

cat city

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Omelette

Omelette

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Je Vous Salue, Sarajevo

Je Vous Salue, Sarajevo

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Office

The Office

1966
×
★½
Edit this entry  
06
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ride

Ride

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
04
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Louis Theroux: Dark States

Louis Theroux: Dark States

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry