• Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Banker

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Kitchen

    ★★

  • Descendants 3

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Vivarium

    ★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Little

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Pretty Little Stalker

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Monster Party

    ½

  • Venom

    ★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • Halloween

    ★½

  • Widows

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser