azzie has logged 187 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
½
Edit this entry  
19
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Edit this entry  
04
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
Edit this entry  
01
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★½
Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry