azzie has logged 27 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
Edit this entry  
28
This Is 40

This Is 40

2012
×
★½
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Internship

The Internship

2013
×
★½
Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry