Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Origin

Origin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Edit this entry  
28
Matewan

Matewan

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★
Edit this entry  
02
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★
Edit this entry  
12
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Edit this entry  
15
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
19
LUPIN THE 3rd vs. CAT'S EYE

LUPIN THE 3rd vs. CAT'S EYE

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★
Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bride & Prejudice

Bride & Prejudice

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Edit this entry