• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • The Courier

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • التائهون

    ★½

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • كبرو ومبغاوش يخويو الدار

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Adam

    ★★★½

  • The Unknown Saint

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • Oh, Ramona!

    ½

  • Life Overtakes Me

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Modest Heroes

    ★★★½

  • Skin

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Sofia

    ★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★

  • Safe

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★½

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Zion

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Forgotten

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Justice League

    ★★★

  • SPF-18

    ½

  • Sheikh Jackson

    ★★

  • Papillon

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Death Note

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Raees

    ★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Hacker

    ★★½

  • The Founder

    ★★★★

  • Flimflam

    ★★

  • La La Land

    ★★★★½