• Vikram

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★

  • Shut In

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★

  • Sardar Udham

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Freaks Out

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • Mako

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Resurrection

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Unwanted Visit

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Comeback Trail

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Hostess

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★★½

  • Gulabo Sitabo

    ★★★

  • Debt Collectors

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★

  • Ernesto and Solentiname

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★

  • Shooting Heroin

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Togo

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Tradition

    ★★★½

  • Ghost in the Graveyard

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Seven Worlds, One Planet

    ★★★★

  • Black and Blue

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Obsession

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Section 375

    ★★★★

  • Human Capital

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★