Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Mako

Mako

2021
×
½
Edit this entry  
03
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mafioso

Mafioso

1962
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heidi

Heidi

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ennio Morricone

Ennio Morricone

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Third Half

The Third Half

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bianca

Bianca

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Homework

Homework

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oramunde

Oramunde

1933
×
★★★
Edit this entry  
16
Mulheres de Armas

Mulheres de Armas

2012
×
Edit this entry  
16
Grandma's Grammar

Grandma's Grammar

1996
×
★★½
Edit this entry  
16
She

She

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Wall's Word

Wall's Word

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Resurrection

Resurrection

2021
×
½
Edit this entry  
16
Frequency

Frequency

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
NGO (Beninese Solidarity with Endangered Westerners)

NGO (Beninese Solidarity with Endangered Westerners)

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Women's Colloquium in Liberia

The Women's Colloquium in Liberia

2010
×
½
Edit this entry  
16
For the Passion of Mankind

For the Passion of Mankind

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Mhuni

Mhuni

×
★★½
Edit this entry  
16
A Taxi for Aouzou

A Taxi for Aouzou

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Godka cirka

Godka cirka

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider

Spider

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Cigarette

Cigarette

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
I've Seen So Much

I've Seen So Much

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Diary of a Protest

Diary of a Protest

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Bon voyage, Sim

Bon voyage, Sim

1966
×
★★½
Edit this entry  
15
Bamako Chicken

Bamako Chicken

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Nascent

Nascent

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Seeds (Sketch 1)

Seeds (Sketch 1)

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Amazing Grace

Amazing Grace

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Reflection

Reflection

2012
×
½
Edit this entry  
14
Félicité Remix #3: VJing

Félicité Remix #3: VJing

2017
×
Edit this entry  
14
Clash of Cultures

Clash of Cultures

2013
×
½
Edit this entry  
14
Hepicat

Hepicat

2010
×
Edit this entry  
14
Konorofili (ou anxiété)

Konorofili (ou anxiété)

2000
×
Edit this entry  
14
Aljana Moons

Aljana Moons

2015
×
Edit this entry  
14
3 Stolen Cameras

3 Stolen Cameras

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Beatrice Phiri

Beatrice Phiri

2016
×
Edit this entry  
13
Letters From the Future: Silent Angel

Letters From the Future: Silent Angel

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
The Ball

The Ball

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Our Marine World Heritage

Our Marine World Heritage

2010
×
★★
Edit this entry