• The Devil All the Time

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ½

  • Alita: Battle Angel

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★