• Kong: Skull Island

    ★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★

  • Capote

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Pawn Sacrifice

    ★★★★

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★