Arslan has logged 185 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry